Zážitky z cesty kolem světa a do krásy

22.09.2015 07:39

Na výlet do širého světa jsme se vydali v pátek 18. září. Co na tom, že cesta trvala pouhý den a že Socha Svobody, Opera v Sydney, Koloseum, Akropole, šikmá věž v Pise, egyptská sfinga či bazilika sv. Petra z Vatikánu a další měly jen zlomek své originální velikosti. Zážitku z Parku miniatur v obci Inwałd nedaleko od Wadowic v Malopolském vojvodství to na atraktivitě neubralo, kromě toho jsme si užívali pirátskou show, výstavu o Tutanchamónovi, zelené bludiště, ruské kolo nebo 5D kino. Někteří z nás se zase vydali do středověkého hradu, který sice také nebyl originál, zato z poctivého kamene a cementu, plný strašidelných mučicích instrumentů z doby středověku, s ukázkou komnaty středověké dámy nebo chladných zbraní. V domcích v podhradí jsme si mohli splést kus provazu, utkat kousek pásku nebo utočit na hrnčířském kruhu malou nádobku. Pohybliví draci sršící oheň a páru byli bonusem zvláště pro dětské návštěvníky.

Slunce krásně hřálo a nás čekal odpoledne další skvělý zážitek - nádherné zahrady v Goczalkowicích, plné zajímavých inspirací pro naše zahrádky nebo balkony. Hodně z rostlin a dřevin, které jsme viděli zkomponované zahradními architekty do úžasně sladěných sestav nebo zahrad různých typů, jsme si pak mohli koupit ve zdejší prodejně. Minimálně s jedním barevným vřesem nastoupil do přistaveného autobusu téměř každý.

Organizátorkami zájezdu byly předsedkyně MS ČČK Marie Nadkanská a jednatelka Růžena Šajdáková, které se jako obvykle staraly také po celý den o skvělou náladu nás všech. Moc jim za to děkujeme a už se těšíme, jak si společně vyrazíme za hranice všedních dnů zase příští rok.


Více fotografií z akce najdete zde