Zájezd na Floru a za památkami Olomouce

29.04.2018 08:33

První letošní autobusový zájezd směřoval do místa nepříliš vzdáleného, ale velice pěkného a zajímavého - do Olomouce, kde se v den našeho výletu 26. dubna konal první den jarní výstavy květin Flora. Když jsme dorazili na místo, ocenili jsme prozíravost naší předsedkyně Majky Nadkanské, která zakoupila vstupenky předem přes internet - fronta u pokladen byla určitě více než hodinová. Pak jsme se celé dopoledne kochali květinami, nakupovali něco do zahrádky či na balkon, výběr u prodejců byl opravdu nevídaný. Jen ta samotná expozice květin v pavilonu nás docela zklamala. Z dřívějších let jsme si pamatovali bohaté kytice naaranžovaných květů, které tu letos chyběly.

Odpoledne jsme uložili nakoupené květiny do autobusu a pokračovali kousek pěšky do centra Olomouce na Dolní a Horní náměstí s několika historickými kašnami, morovým sloupem, sloupem Nesvětější Trojice, která je památkou UNESCO a radnicí s orlojem. Zdatnější se pak rozběhli po okolí za dalšími památkami, jiní si vybrali některou ze zdejších četných hospůdek nebo kaváren a odpočívali.

Zájezd se vydařil a my se můžeme těšit na ten podzimní. Už máme představu, kam se vypravíme, ale zatím neprozradíme. Myslíme si ale, že se vám bude líbit.

 

Ze zájezdu do Olomouce přinášíme několik fotografií zde