Zábavné odpoledne ke Dni dětí

26.05.2013 09:01

 
 

„Svoje náměstí“ naše děti dobře znají

Místní organizace Českého červeného kříže je hodně nápaditá a vždy pro hrátky, které každým rokem připravuje pro rychvaldské děti k jejich svátku, vymyslí jiné téma. Letos bylo námětem her, soutěží i zábavy „Moje náměstí“ se vším, co se na něm a okolo něj nalézá. Původně se oslavy měly odehrávat přímo na náměstí, protože však v den akce 24. května bylo počasí velmi vrtkavé, po úvodní části programu, v němž hosté z oblastního spolku ČČK z Karviné předvedli venku dětem vybavení sanitního vozu, převoz raněného a další zajímavé ukázky zdravotnické pomoci, se všichni přesunuli do společenského sálu kulturního domu. Zde se už zábava mohla rozjet naplno bez ohledu na chladno a déšť.

Členka červeného kříže Marie Nadkanská, která bývá pokaždé nejen autorkou námětu, ale také celý program pro děti vede, připravila pro letošní rok vědomostní soutěže zábavnou formou o činnosti kulturního domu, zdravotního střediska, městského úřadu i o prodejnách a dalších institucích, které se na náměstí nacházejí. S bezchybným a energickým průběhem her jí vydatně pomáhala Šárka Gulčíková, kterou známe mimo jiné také jako zakládající členku našeho ochotnického divadla. Děti ani rodiče, jichž byl plný sál, se ani na chvíli nenudili. „Vždy se snažíme připravit program tak, aby se do něj mohly zapojit všechny děti a nikdo mu jen nepřihlížel,“ vysvětluje Marie Nadkanská, která v červeném kříži vymýšlí a připravuje program pro děti dvakrát do roka už třináctý rok. Letos všechny děti soutěžily ve vědomostech o tom, k čemu jednotlivé budovy na náměstí a okolo něj slouží, ale také zpívaly, tančily, léčily bolavý dračí zub, nosily ve štafetové soutěži na lžičce pilulku větší než u paní doktorky, razítkovaly papíry jako správní úředníci, netradičním způsobem navlékaly korálky, které si mohou koupit v prodejně na náměstí, prostě se výborně bavily až do samého konce, v němž se po parketu sálu rozjely ve veselé mašince.  

MS Českého červeného kříže děkuje za spolupráci Městu Rychvald a manželům Mikušovým za finanční příspěvek na dárečky pro děti.


 

                                                                                                                               MS ČČK