Vinobraní plné nádherných klobouků se skvěle vydařilo

22.10.2017 14:41

Letošní ročník našeho tradičního Vinobraní s Červeným křížem se odehrál tentokrát ve znamení klobouků. I když to nebylo přísně přikázáno, jen doporučeno, přišla na Kloboukové vinobraní v pěkné nebo vtipné pokrývce hlavy značná část hostů.

Pro účastníky bylo připraveno několik zajímavých prožitků. Tím prvním byl košt čtyř druhů vína (v ceně vstupenky), který slovem doprovázela „someliérka“ Kateřina Řeřichová, naše místopředsedkyně MS ČČK.

Zlatým hřebem programu pak byla přehlídka klobouků, které na Vinobraní dovezla jejich sběratelka, ostravská výtvarnice, milovnice historie a průvodkyně po zajímavých místech Ostravy paní Lenka Kocierzová. Pro předvedení téměř třiceti klobouků nejrůznějších tvarů a barev pro dámy, ale i pány, si vybírala kromě připravených žen a dívek i modelky z publika. Vtipně každý model uvedla s tím, k jaké příležitosti, k jakým šatům a samozřejmě k jakému typu nositele se daný klobouk hodí, zasvětila hosty do historie nošení klobouků a mnoha zajímavostí o nich. Po přehlídce si lidé v předsálí ještě dlouho klobouky zkoušeli a fotili se v nich v připraveném fotokoutku, který byl k dispozici po celý večer. Paní Kocierzová dokonce vítězi soutěže o nejhezčí klobouk věnovala svou kresbu a o nejvtipnější pokrývku hlavy svoji omalovánku. Moc jí za to děkujeme.

K tomu všemu hrála naše oblíbená hudba New Plus, úžasná Renata nejen zpívala, ale také dokázala vtipně pobavit hosty. Dobrou zábavu doprovázelo vše, co k ní patří, včetně domácího občerstvení z rukou našich členek. Nashledanou příští rok!

Fotografie z Kloboukového vinobraní ze dne 21. října si můžete prohlédnout zde