V DPS nám na Mikuláše málem nestačil sál

05.12.2014 10:16

Závěrečnou třešničkou na dortu naší celoroční činnosti bývá pravidelně Mikulášská nadílka pro seniory v Domě s pečovatelskou službou. A protože to letos bylo už popatnácté, co jsme se v jeho budově u této příležitosti sešli, pozvali jsme ve čtvrtek 4. prosince nejen seniory z DPS, ale také naše členky a příznivce naší skupiny Českého červeného kříže, například ty, kteří s námi byli na vydařeném zájezdu v Kroměříži. Za vedení města se přišel podívat místostarosta Rychvaldu Václav Pavlík.

Na naši akci se těšilo a přišlo opravdu mnoho lidí, takže na některé nestačily židle u stolu, a proto jsme museli kolem stěn přidat další a ještě lavice navíc. Majka Nadkanská oslavu zahájila a jak je u ní stálým zvykem, také s vtipem sobě vlastním celou akcí provázela. V roli čertíka jí pomáhala Růža Šajdáková, která připravila úžasnou tombolu z moc pěkných výrobků orlovských seniorů a také vyrobila vlastnoručně kouzelný malý dáreček pro přítomné seniory z DPS - panáčka z ořechů s pletenou čepičkou na hlavě.

K dobré náladě přispělo nabízené občerstvení a zejména skvělá hudba v podání tria New Plus s naší oblíbenou zpěvačkou Renátou. Věříme, že jsme patnáctou sezónu naší činnosti pro seniory v DPS ukončili nejen úspěšně, ale také vesele a s dobrou náladou, kterou bychom všem spolu se zdravím přáli do příštího roku.

Více fotografií z této akce najdete ZDE