Školení první pomoci

06.04.2017 08:11

Umět správně poskytnout první pomoc, když se staneme účastníky dopravní nehody nebo někdo vedle nás utrpí úraz nebo zkolabuje, je velice důležité. Často tak postiženému člověku můžeme zachránit zdraví nebo dokonce život. Pro ty, kteří se chtějí něčemu v této souvislosti přiučit, proto rychvaldská místní skupina Českého červeného kříže pořádá pravidelně zdarma školení první pomoci. To letošní se uskutečnilo 5. dubna odpoledne v sále Kulturního domu.

Účastníky školení nejprve uvítala předsedkyně MS ČČK Rychvald Marie Nadkanská. Osvědčená školitelka - naše místopředsedkyně Kateřina Řeřichová - se pak ujala výkladu i praktických ukázek toho, jak první pomoc správně poskytnout. A protože to opět zvládla poutavým a zábavným způsobem, lidé si z jejího školení mohli odnést opravdu ta nejdůležitější poučení pro případ, že by se do situace ohrožující něčí život dostali.

Všechny dospěláky tentokrát příjemně zaskočily přítomné děti, které nejenže uměly správně odpovědět na všechny Katčiny otázky ohledně konkrétních věcí, které je třeba při poskytování první pomoci udělat, ale také se zapojily do praktických ukázek. Poskytovaly pomoc "člověku" v bezvědomí a také přenášely zraněného kamaráda na stoličce vytvořené z rukou.

Školitelka Katka pak vysvětlila, jak se zachovat při popáleninách různého stupně a prakticky ukázala, jak ovazovat rány při tepenném krvácení. Prostor byl dán také dotazům přítomných.

 

Z této akce přinášíme několik fotografií