První ročník akce Seniorden bude plný zábavy i poučení

21.07.2015 20:31

Termín 22. srpna se blíží a přípravy na první ročník naší akce SENIORDEN, který připravujeme ve spolupráci  s Městem Rychvald jako novinku, jsou v plném proudu. SENIORDEN, který se bude konat v Kulturním domě, v dopoledním i odpoledním programu bude plný informací, zajímavých přednášek a ukázek týkajících se psychické pohody, duševního i tělesného zdraví či bezpečnosti seniorů a v neposlední řadě také plný zábavy.

Můžete se těšit na přednášku psycholožky, která se problematikou stáří intenzivně zabývá a která také bude později připravena řešit vaše problémy individuálně. Experti Policie ČR poradí, jak odhalit různé nástrahy číhající na seniory a udělí cenné rady, jak dbát na svou bezpečnost.

Ucelený přehled o sociálních službách, které poskytuje město Rychvald včetně podmínek bydlení v DPS, získáte od odpovědného pracovníka sociálního odboru městského úřadu. Dozvíte se také, o jaké sociální dávky můžete žádat a kde.

V bloku věnovaném zdraví se dozvíte například jak předcházet úrazům, jak si procvičit tělo jednoduchým způsobem na židli nebo jak zvládat drobné úkony, které se ve stáří mohou jevit jako nepřekonatelné, například oblékání ponožek. Budeme se věnovat i ožehavému problému inkontinence s ukázkou pomůcek ke zlepšení kvality života. Ukážeme si, jak si procvičit paměť a dozvíme se, proč se nebát univerzity III. věku. Během celého dne předpokládáme společnou výměnu rad, nápadů i neformální besedy s vrstevníky.

Program doplní kulturní vystoupení - v rámci setkání generací se představí malé děti i Havířovské babky.

Akce bude celodenní, všechny přednášky jsou zdarma. Pozvání přijali nejen samotní senioři, ale také ti, kteří o ně pečují v domácím prostředí.