Příjemné setkání s obyvateli Senior parku

27.02.2014 10:38

Místní skupina ČČK v minulých dnech rozšířila své působení mezi seniory v Rychvaldě. Vedle již tradičního pořádání akcí v Domě s pečovatelskou službou  nyní z iniciativy předsedkyně Boženy Bojdákové zahájila své působení také v nedávno otevřeném Senior Parku, který se postupně zaplňuje novými obyvateli. Kromě rychvaldských rodáků v něm žijí také lidé, kteří pocházejí z širšího okolí našeho města.

První společnou "oťukávací" akcí bylo setkání v pondělí 24. února, během kterého přáli obyvatelé Senior Parku i členky MS ČČK k 81. narozeninám bývalému vrcholovému sportovci a trenérovi volejbalu panu Jaroslavu Koutnému. Ve sportovním světě je to významná (nejen) ostravská osobnost. Jaroslav Koutný přes padesát let sloužil zdejšímu vrcholovému sportu. Je nositelem titulu mistra republiky jako hráč i trenér. Stále ještě do Vítkovic dojíždí a přispívá svou radou mladé generaci sportovců. Je obyvatelem rychvaldského Senior Parku.

Setkání se zúčastnila také biskupka Církve československé husitské Jana Šilerová. Vyzvala všechny přítomné, aby o sobě něco pověděli ostatním, takže se z posezení v pěkné hale zařízení stalo seznamovací odpoledne.

Všichni se shodli na tom, že společné setkání bylo velmi příjemné a že všichni uvítají, když podobné společné akce s MS ČČK budou v Senior Parku pokračovat.