Patnáctý Den dětí s Majkou Nadkanskou

09.06.2014 07:50

Malé jubileum oslav Dne dětí připravila pro rychvaldské děti v pátek 6. června místopředsedkyně naší organizace Majka Nadkanská. Už po patnácté vymyslela téma, které je každý rok jiné a vždycky pro naše nejmenší nejen zajímavé, ale i poučné a plné pohybu. Připravila je, zajistila spoluúčinkující a hosty a ještě celým programem s vtipem sobě vlastním provázela. Velkou pomocí jí byla již tradičně herečka rychvaldského ochotnického divadla Šárka Gulčíková.

Páteční odpoledne bylo horké letní, a proto se Den dětí mohl konat na Náměstí Míru v centru města. Dětí přišlo více než sto, doprovázeli je rodiče i prarodiče, a všichni se dobře bavili. Tématem byli tentokrát pejsci, jejich poslušnost a umění agility. Majka se obrátila na rychvaldské kynology, kteří přivedli na náměstí pejsky různých ras a velikostí. Děti se s nimi mohly seznámit, pak jim čtyřnozí kamarádi předvedli, co se naučili. Později se role obrátily a své dovednosti předvedly děti v zábavných soutěžích o ceny.

Už podruhé (poprvé na Mikulášské) se do programu Červeného kříže pro děti zapojila myška Klárka, jinak naše členka Kateřina Řeřichová, a její kolegyně veverka Terka z divadélka Ententýky. Protože si s dětmi dobře rozumějí, bylo veselo až do konce oslav. Pak ještě zaskákat si v žábě, na kterou dostaly děti vstup zdarma v balíčku u registrace a krásné odpoledne bylo u konce.

Den dětí připravil oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná, místní skupina ČČK Rychvald ve spolupráci s Městem Rychvald.

Více fotografií najdete v naší fotogalerii