Den matek v rychvaldském „domečku“

23.05.2017 17:08

Naše místní skupina Českého červeného kříže připravila také v letošním roce oslavu Dne matek pro seniory v Domě s pečovatelskou službou. Obyvatelé „domečku“, především ženy, ale i několik mužů, se sešli k posezení v době pravidelné kavárny s ČČK v pondělí 22. května. Předsedkyně MS ČČK Marie Nadkanská nejdříve pronesla hezké úvodní slovo o poslání matek, poté následovalo pro potěšení všech přítomných vystoupení mladinké zpěvačky Emmy Pilařové. Každá z žen byla obdarována k svátku také malou růžičkou.

A protože jsme slavili Den matek trochu později a termín se již blížil smažení vaječiny o svatodušních svátcích, zachovaly členky vedení červeného kříže tuto tradici, která se v Rychvaldě stále dodržuje a nasmažily vaječinu, podávanou na čerstvém rychvaldském chlebu. Všichni kuchařky chválili, zvláště když pojídání okořenila, také již tradičně, předsedkyně Majka Nadkanská svými proslavenými vtipy.  

Těšíme se na další běžné posezení v kavárně s ČČK, která se koná pravidelně co dva týdny s výjimkou prázdninových dnů již od března roku 2014.

Fotografie ze Dne matek si můžete prohlédnout zde