Členky naší skupiny ČČK dostaly celostátní vyznamenání

19.05.2018 14:36

Práce naší místní skupiny Českého červeného kříže v Rychvaldě si váží i na celostátní úrovni. U příležitosti oslav Světového dne Červeného kříže a Červeného půlměsíce byly 14. května v budově Senátu Parlamentu v Praze na slavnostním shromáždění oceněny další tři naše členky: Miluše Bočková, Iva Lichtblauová a Mária Giblová. Z rukou prezidenta ČČK Marka Jukla převzaly vyznamenání za obětavou dobrovolnou práci v ČČK.

Poděkování všem vyznamenaným se dostalo také od předsedy Senátu Milana Štěcha, který převzal nad slavnostním shromážděním záštitu. Ocenění bylo o to významnější, že letos ČK slaví několik významných výročí – před 190 lety se narodil Henri Dunant, zakladatel Červeného kříže, a před 150 lety byl založen předchůdce ČČK, který se nazýval Vlastenecký pomocný spolek pro Království české. I v Rychvaldě budeme brzy slavit, protože si připomínáme 65 let od založení organizace Červeného kříže v našem městě.

Atmosféra slavnostního setkání v krásných prostorách Senátu byla pro vyznamenaná děvčata velkým zážitkem, který ještě umocnilo vystoupení herečky a zpěvačky Hany Holišové. Nakonec je čekal ještě jeden nezapomenutelný zážitek - prohlídka krásných senátních prostor.

 

Fotografie ze Senátu si prohlédněte na několika oficiálních i vlastních fotografiích zde